Vstavané skrine a šatniky na mieru

Vstavané skrine

Vstavaná skriňa je dnes už skôr súčasť interiéru než klasický nábytok. Je pravda, že ceny vstavaných skríň sú výššie ako ceny klasických skríň kúpených v obchode, ale na druhú stranu vstavaná skriňa poskytne neporovnateľne lepšie a praktickejšie využitie voľného priestoru. Vyššia cena je daň za to, že si sami navrhnete vstavanú skriňu. To, ako by malo vyzerať vnútorné rozloženie, materiál, výplň posuvných dverí, ktorá bude vyhovovať našim predstavám, je iba na vás. Rovnako ako to, na aký účel má vstavaná skriňa slúžiť.

Skrine na mieru

Skrine na mieru majú výhodu práve v slovnom spojení „na mieru“. Predstavujú ideálne riešenie využitia malého priestoru, z ktorého postavením vstavanej skrine na mieru dokážeme získať maximum. Navyše použitím posuvných dverí predídeme otváraniu dverí do priestoru, čím získame ďalšiu úsporu priestoru v malých miestnostiach.

Skrine s posuvnými dverami

Skrine s posuvnými dverami sa objavili na našom trhu už začiatkom deväťdesiatych rokov, ale zvýšený záujem o skrine na mieru, vstavané skrine a skrine s posuvnými dverami sa začal objavovať až na konci milénia.

Šatníky

Naša spoločnosť okrem skríň na mieru s posuvnými dverami a vstavaných skríň vyrába aj šatníky, ktoré sú následne umiestnené v miestnostiach na to určených.

Šatníky sú vo všeobecnosti policové a regálové riešenia uložného priestoru v miestnosti, ktorá je na to určená, a nevyžaduje sa tu zakrytie týchto regálov samostatnými dverami, či už posuvnými resp. obyčajnými dverami na pántoch.

Šatníkové skrine na mieru

Skriňou na mieru sa stáva akákoľvek skriňa, ktorá je vyrobená na zákazku podľa konkrétnych požiadaviek. Pri skrini, ktorú si zákazník kúpi už hotovú v presne stanovených rozmeroch, nie je možné hovoriť o skrini na mieru. Šatníková skriňa je v podstate skriňa, ktorá sa využíva na odkladanie oblečenia a šiat. Z praxe ale vieme, že skrine na mieru a vstavané skrine s posuvnými dverami sú vyrábané aj na netradičné účely, napr. na odkladanie bicyklov, zaváranín, pracovného náradia, ako obývačkový alebo pracovný kútik... V dnešnej dobe je preferovaná skriňa na mieru práve s posuvným systémom dverí a to hlavne z dôvodu úspory miesta, ktorého klasická skriňa (s dverami, ktoré sa otvárajú do priestoru) potrebuje viac. Ďalší dôvod, pre ktorý je skriňa s posuvnými dverami čím ďalej žiadanejšia ako obyčaná skriňa je ten, že pri vstavanom prevedení pôsobí ako stena izby a neruší jej celkový vzhľad.

Materiály na výrobu skríň

Na výrobu skríň na mieru s posuvnými dverami, vstavaných skríň a šatníkov používame výhradne prvotriedne materiály od domácich výrobcov.

Korpusy skríň a šatníkov (poličky, zásuvky, deliace steny...) vyrábame výhradne z LDTD (laminátová, drevotriesková doska) hrubej 18 mm, čo u mnohých výrobcov skríň s posuvnými dverami nie je samozrejmosťou. Dvere pre skrine na mieru vyrábame z LDTD hrubej 10 mm, čo zaručuje odľahčenie mechanizmu posuvných dverí a tým aj dlhšiu životnosť.

V neposlednom rade systém, ktorý používame na pri výrobe posuvných dverí je na princípe prenosu záťaže na dolné kolieska s odľahčenou LDTD hrúbky 10 mm, čo je oveľa prirodzenejšie ako skrine s posuvnými dverami hrubými 18 mm a zavesenými na vrchnej koľajnici. Aj keď niektorí výrobcovia ešte tento spôsob výroby dverí preferujú, tieto systémy posuvných dverí odchádzaju do minulosti.

Dvere skríň, ktoré vyrábame, nám umožňujú umiestniť skriňu s posuvnými dverami do akéhokoľvek priestoru, aj takého, kde steny, stropy a podlahy nie sú úplne rovné a to bez toho, aby sme museli použíť celokorpusové riešenie skrine s posuvnými dverami resp. vstavanej skrine. Takéto riešenie by pri závesných systémoch posuvných dverí, ktoré si vyžadujú 90° uhol nebolo možné.